Texas Distance Festival


#1
PL CL NAME TIME SCHOOL
1. 11 Will Muirhead 4:15.32a PR Lucas Lovejoy
2. - Owen Likens 4:15.62a PR Texarkana Texas
3. 12 Bobby Holt 4:16.43a PR Dripping Springs
4. 12 Jose Gonzalez 4:17.10a PR Galena Park North Shore
5. 10 Judson Greer 4:17.65a PR Melissa
6. 12 Josh Shearer 4:19.32a PR The Woodlands Christian
7. 12 Marquentin Barnes 4:19.92a PR Irving MacArthur
8. 12 Jayce Turner 4:20.25a PR Lewisville Hebron
9. 11 Nick Newby 4:20.55a PR Burleson Centennial
10. 11 Nate Lannen 4:21.47a PR Southlake Carroll
11. 12 Teddy Radtke 4:21.75a PR McKinney Boyd
12. 12 Wyatt Landis 4:22.11a PR Prosper
13. 12 Coleman Wilson 4:22.52a PR Bentonville
14. 12 Jarrod Horan 4:22.74a PR Austin Lake Travis
15. 12 Jeffrey Sillers 4:23.04a PR Plano East
16. 12 Cristian Sanchez 4:23.27a PR Arlington Houston
17. 12 Tyler Rodriguez 4:24.99a PR El Paso Americas
18. 12 Seth Weprin 4:25.26a PR St Marks Of Texas
19. 11 Pablo Arroyo 4:25.70a PR St Marks Of Texas
20. 10 Luke Lambert 4:25.80a Wylie
21. 11 Jackson Walker 4:26.33a PR Coppell
22. 10 Andrew Zurita 4:26.40a PR Ft Worth Boswell
23. 10 Greyson Gravitt 4:27.09a PR Lewisville Marcus

Check out the 5000 as well!

PL CL NAME TIME SCHOOL
1. 12 Alex Maier 14:26.95a SR Lewisville Flower Mound
2. 11 Ryan Schoppe 14:27.58a PR La Porte
3. 11 Graydon Morris 14:27.95a PR Aledo
4. 12 Haftu Knight 14:33.48a PR Tyler Lee
5. 12 Colin Baker 14:35.53a PR Academic Magnet
6. 12 Zach Kinne 14:38.43a PR North Allegheny
7. 11 Anthony Monte 14:39.29a PR Austin Vandegrift
8. 11 Jarrett Kirk 14:40.95a PR Lewisville Flower Mound
9. 11 Cole Lindhorst 14:41.80a PR Katy Tompkins
10. 12 Myles Richter 14:45.69a PR Lewisville Hebron
11. 12 Alec Wright 14:46.36a PR Montgomery
12. 11 Michael Abeyta 14:54.89a PR El Paso Hanks

#2

Girls 5000 was quick as well!

Girls 5000 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brown, Brynn                 Denton Guyer        16:43.00   16:25.47   2  10   
  2 Cook, Natalie                Lewisville F        17:05.00   16:39.91   2   8   
  3 Hillyard, Ashlyn             Plano               17:05.70   16:45.60   2   6   
  4 Stegmann, Colleen            Frisco Reedy        17:28.00   16:50.09   2   5   
  5 Wilson, Allison              Montgomery          17:09.50   16:53.21   2   4   
  6 Peeples, Ava                 Richardson L        17:07.10   17:03.23   2   3   
  7 Mathis, Jordan               Austin Vande        17:26.10   17:17.74   2   2   
  8 Sutliff, Rachel              Grapevine           18:17.00   17:22.43   2   1   
  9 O'Connell, Aubrey            Prosper             16:52.00   17:27.87   2 
 10 Foreman, Tatum               Southlake Ca        18:20.10   17:30.88   2 
 11 Rodriguez, Alexa             Laredo Nixon        17:34.30   17:35.41   2 
 12 Christy, Madison             Prosper             18:10.00   17:35.95   2