Dublin Distance Fiesta


#1

They literally had thousands of kids running in this meet yesterday!

RESULTS

3200 Meters New Division - Finals

PL CL NAME TIME SCHOOL
1. 11 Matt Strangio 8:47.97a PR Jesuit
2. 12 Liam Anderson 8:56.88a SR Redwood (Larkspur)
3. 12 Russell Sullivan 9:15.44a PR Foothill (Pleasanton)
4. 12 Garrett Gough 9:17.27a PR Nevada Union
5. 12 Tyler Hattori 9:18.32a PR Granada
6. 12 Henry Pick 9:21.10a PR Foothill Technology
7. 12 Jeremiah Rasmussen 9:21.77a Hart
8. 11 Lyle Rumon 9:22.20a PR Marin Catholic
9. 12 Cooper McCarthy 9:22.37a PR Sir Francis Drake
10. 11 Rory Smail 9:25.20a PR Maria Carrillo
11. 11 Christopher Middleton-Pearson 9:25.31a SR Dublin
12. 12 Colin Ryan 9:26.33a PR Jesuit
13. 12 Owen MacKenzie 9:27.02a SR Los Altos
14. 11 Zeno Castiglioni 9:27.14a PR Davis
15. 12 Gabriel Reuter 9:28.65a SR Sir Francis Drake
16. 12 Lucas Badcock 9:28.81a PR Dougherty Valley
17. 11 Austin Vasquez 9:29.20a PR Whitney
18. 10 Surya Marimuthu 9:29.54a PR Dublin
19. 10 Colin Peattie 9:29.93a PR Bellarmine Prep
20. 11 Adam Sage 9:30.23a PR Los Altos

800 Meters New Division - Finals

PL CL NAME TIME SCHOOL
1. 11 Garrett MacQuiddy 1:55.07a PR Westmont
2. 11 Chase Gordon 1:55.58a SR Jesuit
3. 12 Parker Wilkerson 1:55.74a PR Las Lomas
4. 12 William Sornberger 1:55.78a PR Northgate
5. 11 Logan Moon 1:56.04a PR Casa Grande
6. 12 Nicco Pompili 1:56.75a SR Sir Francis Drake
7. 11 Amir Barkan 1:56.84a PR Sir Francis Drake
8. 12 Liam Anderson 1:57.02a PR Redwood (Larkspur)
9. 12 Nixon McKenzie 1:57.36a SR Armijo
10. 11 Gabriel Preciado 1:57.39a PR Heritage (Brentwood)
11. 12 Dion Dupree 1:57.54a PR Archbishop Mitty
12. 9 Kellen Steplight 1:57.63a PR Vacaville

1600 Meters New Division - Finals

PL CL NAME TIME SCHOOL
1. 11 Pierce Kapustka 4:22.97a SR Maria Carrillo
2. 11 Colton Swinth 4:23.46a SR Maria Carrillo
3. 12 Chris Anderson 4:23.51a SR San Lorenzo Valley
4. 12 Elias Sanchez 4:25.12a SR Terra Nova
5. 12 Jacob Millen 4:25.24a PR California (San Ramon)
6. 10 Nolan Topper 4:25.62a Bellarmine Prep
7. 11 Jacob Polivka 4:26.11a PR Rocklin
8. 12 Christopher Plascencia 4:26.16a SR Marina
9. 12 Lucas Chung 4:26.58a SR Windsor
10. 11 Caleb Metzler 4:26.65a PR Carlmont
11. 10 Jack Vanden Heuvel 4:27.45a PR Healdsburg
12. 10 Diego Perez 4:27.77a PR Davis

COMPLETE RESULTS